fbpx

Uzaktan Eğitim Sistemi ve Kullanımı

1. Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerin isimleri üniversiteye bildirilir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilir.
2. Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.
3. Videolar, ders dokümanları yüklü halde karşınıza gelir.
4. İçeriklerin %50 ‘sini incelendiği anda sınav aktif olur ve sınavlar butonundan görülebilir.
5. Şifre aktif olduğu süreç boyunca dilenilen saatte giriş yapıp videolar izlenebilir.
6. Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirme yapılmalıdır.

Davranış Merkezi

Kişilik tipini öğrenmenin, insanlar arası iletişimi güçlendireceği, kişiler arası çatışmaları önleyeceği ve sorunlara çözüm geliştirme yolunu açacağı da ortadadır. Kendi kişilik tipini öğrenmiş olan, kişiliğinin güçlü ve zayıf yönlerini bilen, bunlara yönelik olarak kendisini geliştirme şansı yakalayan insanlar iyi birer iletişimci olurlar.

Duygu Merkezi

Bir insanın duygu, düşünce, yetenek, ilgi, tutum, davranış ve eylemleri kişiliğini oluşturan başlıca öğeler arasındadır. Kişi genellikle bunların bir kısmının farkında, bir kısmının ise farkında değildir. Kişilik tipinin öğrenilmesi ile hem mizaçtan gelen özelliklerin hem de karakter özelliklerinin ortaya çıkartılması ve bu sayede kişide oluşmuş olan kişilik tercihlerinin bilinmesi ve her bireyin kendisindeki güçlü ve zayıf yanları anlaması ve geliştirmesi mümkün olacaktır.

Düşünce Merkezi

Kişilik tipini öğrenmenin diğer bir faydası ise, kişinin kendisine uygun, kendisini memnun edecek hayat tercihlerinde bulunabilmesidir. Özellikle kariyer, ortaklıklar, evlilik ve hobi seçiminde kişinin kendi kişilik tipini ve bu tipten kaynaklanan tercihlerini bilmesi büyük önem taşır.

Enneagram Eğitim Başarı Modeli Akademiden mem Psikoloji Pedagoji

Uzmanlarımız

Arzu Dinçer Çakır

Çocuk Gelişim Uzmanı, Aile Danışmanlığı

Aslı Çevirgen

Psikolojik Danışman

Şevket Cankurtaran

Psikolog

Aslı Kaya

Psikolog

Duyuru ve Etkinlikler

Akademiden Sanat